بوت استرپ

بوت استرپ

بوت استرپ به توسعه دهندگان وب کمک می کند تا وب سایت ها را سریعتر بسازند زیرا نیازی به نگرانی در مورد دستورات و عملکردهای اساسی ندارند. این شامل اسکریپت های مبتنی بر HTML، CSS و JS برای توابع و اجزای مختلف مرتبط با طراحی وب است.

 

این مقاله مزایای استفاده از بوت استرپ را پوشش می‌دهد و انواع مختلف فایل‌هایی که استفاده می‌کند را توضیح می‌دهد. در پایان، متوجه خواهید شد که آیا بوت استرپ می تواند برای گردش کار شما مفید باشد یا خیر.

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ یک چارچوب توسعه وب رایگان و منبع باز است. این طراحی شده است تا با ارائه مجموعه‌ای از نحو برای طراحی‌های قالب، فرآیند توسعه وب سایت‌های واکنش‌گرا و اولین موبایل را تسهیل کند.

توابع اولیه بوت استرپ

هدف اصلی بوت استرپ ایجاد وب‌سایت‌های واکنش‌گرا و مبتنی بر موبایل است. این اطمینان حاصل می کند که تمام عناصر رابط یک وب سایت در تمام اندازه های صفحه نمایش بهینه کار می کنند.

Bootstrap در دو نوع موجود است – از پیش کامپایل شده و بر اساس نسخه کد منبع. توسعه دهندگان باتجربه دومی را ترجیح می دهند زیرا به آنها امکان می دهد سبک ها را متناسب با پروژه های خود سفارشی کنند.

به عنوان مثال، نسخه «کد منبع» Bootstrap به شما امکان می دهد به پورت Sass دسترسی داشته باشید. این بدان معناست که یک شیوه نامه سفارشی ایجاد می کند که بوت استرپ را وارد می کند و به شما امکان می دهد ابزار را در صورت نیاز تغییر دهید و گسترش دهید.

همچنین می توانید بوت استرپ را با یک مدیریت بسته نصب کنید – ابزاری که چارچوب ها، کتابخانه ها و دارایی ها را مدیریت و به روز می کند.

برخی از محبوب ترین مدیران بسته شامل npm، Composer و Bower هستند. Npm وابستگی های سمت سرور را مدیریت می کند، در حالی که Composer روی قسمت جلویی تمرکز می کند. اگر روی پروژه های مبتنی بر PHP کار می کنید، به جای آن از Bower استفاده کنید.

به دلیل محبوبیت آن، جوامع بوت استرپ بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند. این مکان‌ها مکان‌های عالی برای توسعه‌دهندگان وب و طراحان وب برای به اشتراک گذاشتن دانش و بحث در مورد آخرین نسخه‌های وصله‌های بوت استرپ هستند.

بوت استرپ

چرا باید از بوت استرپ استفاده کرد؟

برخی از اجزای رابط بوت استرپ عبارتند از نوارهای ناوبری، سیستم های شبکه، چرخ فلک های تصویر و دکمه ها.

 

اگر هنوز متقاعد نشده اید که آیا بوت استرپ ارزش امتحان کردن را دارد یا خیر، در اینجا مزایای استفاده از آن در مقایسه با سایر چارچوب های توسعه وب آورده شده است.

راحتی در استفاده

اول و مهمتر از همه، یادگیری Bootstrap آسان است. به دلیل محبوبیت آن، آموزش ها و انجمن های آنلاین زیادی برای کمک به شما در شروع کار در دسترس است.

 

یکی از دلایل محبوبیت بوت استرپ در بین توسعه دهندگان وب و طراحان وب این است که ساختار فایل ساده ای دارد. فایل‌های آن برای دسترسی آسان کامپایل شده‌اند و برای اصلاح آن‌ها فقط به دانش اولیه HTML، CSS و JS نیاز است.

 

همچنین می توانید از تم ها برای سیستم های مدیریت محتوای محبوب به عنوان ابزار یادگیری استفاده کنید. به عنوان مثال، اکثر تم های وردپرس با استفاده از بوت استرپ توسعه داده شده اند که هر توسعه دهنده وب مبتدی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

 

برای افزایش زمان بارگذاری صفحه سایت، بوت استرپ فایل های CSS و جاوا اسکریپت را کوچک می کند. علاوه بر این، بوت استرپ هماهنگی را در نحو بین وب سایت ها و توسعه دهندگان حفظ می کند که برای پروژه های مبتنی بر تیم ایده آل است.

 

شبکه پاسخگو

Bootstrap دارای یک سیستم شبکه از پیش تعریف شده است که شما را از ایجاد یک سیستم از ابتدا نجات می دهد. سیستم گرید از سطرها و ستون ها تشکیل شده است که به شما امکان می دهد به جای وارد کردن پرس و جوهای رسانه ای در فایل CSS، یک شبکه در داخل شبکه موجود ایجاد کنید.

 

علاوه بر این، سیستم شبکه بوت استرپ فرآیند ورود داده ها را ساده تر می کند. این شامل تعداد زیادی پرس و جو رسانه ای است که به شما امکان می دهد نقاط شکست سفارشی هر ستون را بر اساس نیازهای پروژه وب خود تعریف کنید.

 

تنظیمات پیش فرض معمولا بیش از اندازه کافی است. پس از ایجاد یک شبکه، فقط باید محتوا را به کانتینرها اضافه کنید.

 

سیستم شبکه بوت استرپ دارای دو کلاس کانتینری است که هم پروژه‌های دسکتاپ و هم پروژه‌های مبتنی بر موبایل را بهتر در خود جای می‌دهد: یک ظرف ثابت (کانتینر) و یک ظرف مایع (کانتینر-سیال).

 

اولین کلاس کانتینر یک کانتینر با عرض ثابت ارائه می دهد، در حالی که دومی یک ظرف با عرض کامل را ارائه می دهد که قادر است پروژه شما را برای همه اندازه های صفحه تنظیم کند.

 

سازگاری مرورگر

دسترسی به وب سایت شما از طریق مرورگرهای مختلف به کاهش نرخ پرش و رتبه بالاتر در نتایج جستجو کمک می کند. بوت استرپ این نیاز را با سازگاری با آخرین نسخه مرورگرهای محبوب برآورده می کند.

 

با وجود پشتیبانی نکردن از مرورگرهای کمتر شناخته شده مانند WebKit و Gecko، وب سایت های دارای بوت استرپ نیز باید به درستی در آنها کار کنند. با این حال، ممکن است محدودیت‌هایی در مورد مدال‌ها و کشویی در صفحه‌های کوچکتر وجود داشته باشد.

 

سیستم تصویر بوت استرپ

بوت استرپ نمایش و پاسخگویی تصویر را با قوانین HTML و CSS از پیش تعریف شده خود کنترل می کند.

 

با افزودن کلاس .img-responsive اندازه تصاویر به طور خودکار بر اساس اندازه صفحه نمایش کاربران تغییر می کند. این به عملکرد وب سایت شما کمک می کند، زیرا کاهش اندازه تصویر بخشی از فرآیند بهینه سازی سایت است.

 

Bootstrap همچنین کلاس های اضافی مانند .img-circle و .img-rounded را ارائه می دهد که به تغییر شکل تصاویر کمک می کند.

 

مستندات بوت استرپ

بوت استرپ برای توسعه دهندگانی که می خواهند برای اولین بار استفاده از این فریم ورک را بیاموزند، مستنداتی ارائه می دهد. در اینجا چندین موضوع وجود دارد که می توانید در صفحه مستندات بوت استرپ بیابید:

محتوا ‒ کد منبع بوت استرپ از پیش کامپایل شده را پوشش می دهد.

مرورگرها و دستگاه‌ها ‒ همه مرورگرهای وب و موبایل پشتیبانی شده و اجزای مبتنی بر تلفن همراه را فهرست می‌کند.

جاوا اسکریپت ‒ پلاگین های مختلف JS ساخته شده بر روی jQuery را تجزیه می کند.

Theming ‒ متغیرهای Sass داخلی را برای سفارشی‌سازی آسان‌تر توضیح می‌دهد.

Tools ‒ به شما می آموزد که چگونه از اسکریپت های npm Bootstrap برای اقدامات مختلف استفاده کنید.

دسترس‌پذیری – ویژگی‌ها و محدودیت‌های Bootstrap در مورد نشانه‌گذاری ساختاری، اجزاء، کنتراست رنگ، دید محتوا و جلوه‌های انتقال را پوشش می‌دهد.

اسناد همچنین شامل نمونه‌های کد برای شیوه‌های اساسی است. حتی می‌توانید نمونه‌های کد پروژه‌های خود را کپی و اصلاح کنید و در زمان شما از نیاز به کدنویسی از ابتدا صرفه‌جویی کنید.

چرا نباید از بوت استرپ استفاده کنید

بوت استرپ با وجود مزایایی که دارد، محدودیت های خاصی دارد که برای انواع خاصی از پروژه ها مناسب نیست.

 

از آنجایی که بوت استرپ دارای سبک بصری ثابتی است، نیاز به سفارشی سازی سنگین و نادیده گرفتن سبک دارد تا یک پروژه را از پروژه دیگر متمایز کند. در غیر این صورت، تمامی وب سایت هایی که با این فریم ورک ساخته می شوند، دارای ناوبری، ساختار و اجزای طراحی یکسانی خواهند بود که باعث می شود غیرحرفه ای به نظر برسند.

 

داشتن تعداد زیادی توابع به معنای شامل فایل های با اندازه بزرگ است. اگر مراقب نباشید، استفاده از بوت استرپ در پروژه شما می تواند زمان بارگذاری وب سایت را کاهش دهد و سرور شما را سنگین کند. برای جلوگیری از این مشکل، مطمئن شوید که فقط کلاس های مورد نیاز خود را اضافه کرده و از نسخه کوچک شده فایل ها استفاده کنید.

 

در حالی که بوت استرپ با آخرین نسخه مرورگرهای محبوب سازگار است، این مورد در مورد نسخه های قدیمی تر صدق نمی کند. این بدان معناست که ظاهر وب سایت شما کاملاً به تلاش کاربران در به روز رسانی مرورگرهای خود بستگی دارد.

 

نکته منفی دیگر این است که سبک های بوت استرپ نسبتا حجیم هستند. این می تواند منجر به خروجی غیر ضروری HTML، هدر رفتن منابع واحد پردازش مرکزی شود.

 

اگرچه استفاده از آن آسان است، اما Bootstrap در ابتدا منحنی یادگیری کمی دارد. یادگیری کلاس‌ها و مؤلفه‌های موجود زمان می‌برد، که می‌تواند برای کسی که دانش فنی ندارد پیچیده باشد.

بوت استرپ

نتیجه

بوت استرپ یک فریم ورک فرانت اند رایگان است که امروزه در بین توسعه دهندگان، به ویژه کسانی که در دنیای طراحی وب کار می کنند، محبوب است. استفاده از آن آسان است و زمان زیادی را برای توسعه دهندگان از نوشتن دستی کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت صرفه جویی می کند.

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: