امکانات طراحی سایت فروشگاهی

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

طراحی فروشگاه اینترنتی در واقع طراحی یک سایت عادی با قابلیت های مربوط به خرید آنلاین و ارائه محصولات می باشد از همین رو در این بخش امکانات و قابلیت های کلی یک سایت را بررسی نکرده و تنها به قابلیت های فروشگاهی می پردازیم و کاری به قابلیت های طراحی سایت های عادی نداریم.

یک فروشگاه اینترنتی برای موفقیت در فضای اینترنت و کسب محبوبیت میان مشتریان نیازمند فاکتورهایی مشخص و امتحان شده می باشد که مهمترین آنها عبارتند از دسترسی های آسان، سرعت بالای سایت، کاربری آسان، زیبایی گرافیکی و تصاویر مناسب، طراحی واکنشگرا و اعتماد سازی عمومی که مهمترین آنهاست چرا که اگر اعتماد سازی نکنید در اصل مشتری ندارید و اگر مشتری نداشته باشید پروژه شما با شکست مواجه میشود.

ویژگی های وب سایت فروشگاهی شامل چه چیزهایی می باشد ؟

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

برای اینکه بدانیم وب سایت های فروشگاهی شما شامل چه ویژگی هایی می تواند باشد باید کسب و کار شما کاملا بررسی شود . لذا در این قسمت از اکثر فیچرهای وب سایت های فروشگاهی نام خواهیم برد و توضیح اجمالی نیز می دهیم تا شما بیشتر با مزایای وب سایت های فروشگاهی آشنا بشوید ، و امکانات دقیق بعد از مرحله نیاز سنجی شما انجام میشود با ما همراه باشید :

1. ایجاد پنل مدیریت در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
شما در این قسمت می توانید وب سایت خود را مدیریت نمایید محصولات را اضافه و کم کنید ، تخفیفات را اعمال کنید ، کامنت ها را ببینید ، آمار های بازدید و فروش و میزان موجودی محصولات را ببینید و … که با استفاده از این قسمت میتوانید آمار رشد فروش و یا کاهش فروش خود را ببینید.

2. خبرنامه در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
کاربران شما با اشتراک در خبرنامه ایمیلی شما می توانند از اخرین اخبار و اطلاعیه ها و تخفیفات مناسبتی وب سایت شما آگاهی یابند . این خود یک مزیت در جذب و وفادار کردن مشتری است چرا که شما با استفاده از این بخش میتوانید خرید را به مشتری یادآوری کنید .

3. تعریف محصولات در هر دسته
با این امکان شما می توانید یک فهرست بسیار عالی از مجموعه محصولات فروشگاه خود ایجاد کنید که موجب ایجاد نظم در ساختار سایت شما می شود و مشتریان میتوانند به راحتی محصول مورد نظر خودشان را پیدا کنید و با استفاده از این بخش قطعا کاربر راحتتر خواهد بود و این راحتی موجب وفاداری مشتری میشود .

4. تبلیغات در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
در بخش تبلیغات شما می توانید تبلیغات محصولات یا تخفیفات مناسبتی و فصلی را نشان دهید یا با پذیرفتن سفارش تبلیغات از دیگر وب سایت ها درآمد دیگری کسب کنید که درآمد آن هم در آمد کمی نیست ولی سایت شما باید از ترافیک بالایی برخوردار باشد.

5. افزدون بخش شبکه های اجتماعی در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
شبکه های اجتماعی به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند به راحتی سایت شما را در شبکه های اینستاگرام و … به دوستان خود معرفی کنند چرا که بیشتر تبادل اطلاعات از طریق صفحات مجازی صورت میگیرد.

6. افزودن بخش عضویت کاربران در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
کاربر می تواند در وب سایت شما ثبت نام کند و پروفایل خود را داشته باشد ، ایجاد پنل برای کاربران روند سفارش و دریافت محصول را راحت تر می کند به این صورت که در پنل کاربر امکان درج کد پستی و ادرس و شماره تماس وجود دارد و کاربر می تواند همان ادرس را برای دریافت محصول تایید کند با اینکار شما کار کاربر را راحت کرده اید و کاربر را به سایت خود وفادار کرده اید .

7. افزودن بخش صدور فاکتور و پیش فاکتور در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
وب سایت فروشگاهی این امکان را دارد که اگر کاربر محصولی را خرید و سفارش داد یک فاکتور محصول به جهت کسب اطمینان کاربر از خریدش برای وی صادر شود تا همچنین کاربر بتواند از این طریق سفارش خودش را پیگیری کند .

8. طراحی و تنظیمات سئو سایت فروشگاهی
همانطور که در قسمت بالا اشاره شد بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از مزیت های عالی برای شما محسوب می شود اگر کاربران نام محصولی را در گوگل یا یاهو سرچ کنند سایت شما می تواند این امکان را داشته باشد که در اولین لینک های صفحه اول جستجو ی گوگل به نمایش در بیاید و در واقع به معنای بازاریابی و جذب سفارش بیشتر می باشد که بیشتر جذب مشتری و دریافت سفارش هم از همین طریق میباشد .

9. افزودن بخش نظرات کاربران در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
همانطور که در بالا توضیح داده شد کاربران می توانند در مورد محصولات نظرات خود را بیان کنند و به کالاها امتیاز بدهند تا سایر کاربران راحتتر بتوانند به شما اعتماد کنند .

10. ایجاد صفحات ، نوشته ها به صورت نامحدود
اگر کسب و کار شما ارتقا یابد مجبور خواهید شد که سایتتان را گسترش بدهید و موارد زیادی به وب سایتتان اضافه کنید در این امر باید ذکر کنیم که شما می توانید به راحتی و با هزینه های کم وب سایت خود را متناسب با کسب و کار خود گسترش دهید .می توانید صفحات با طراحی متفاوت و نوشته ها به صورت روزانه و هفتگی به میزان نامحدود و کاملا دلخواه شما به سایت خود اضافه کنید و تمامی طراحی سایت ها در دات وب این ویژگی را دارا هستند .

11. افزدون بخش مدیریت محصولات در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی)
مدیریت محصولات به صورت کاملا شفاف و کنترل شده انجام می گیرد شما می توانید قیمت و تعداد کالاها را تغییر دهید . توضیحات مربوط به کالاها را ویرایش کنید . برای محصولات کد تعریف کنید ، عکس محصولات را ویرایش کنید و …. که هر زمانی محصولی تغییر یافت بتوانید به راحتی آن را ویرایش کنید.

امکانات سایت فروشگاهی

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

o تعریف بی نهایت محصول بصورت ساده یا متغیر

o دسته بندی و برچسب گذاری محصولات جهت ایجاد مسیرهای دسترسی آسان

o بارگذاری تصویر شاخص، گالری تصاویر، اطلاعات جانبی محصول، مشخصات فنی

o تعریف محصولات متغیر و گزینه های انتخابی گوناگون برای هر محصول که بر قیمت آن نیز تاثیرگذار خواهند بود، مانند رنگ، سایز و …

o قیمت گذاری محصولات و اعمال تخفیف بر روی هر محصول بصورت جداگانه و با قابلیت زمان بندی دوره ای

o نمایش پرفروش ترین محصولات، محصولات ویژه، پیشنهادات ویژه، محصولات دارای تخفیف برای جذب کاربر بیشتر

o نمایش محصولات مرتبط بصورت اتوماتیک یا با انتخاب مدیر

o نمایش محصولات تکمیلی در پروسه خرید محصول، بعنوان مثال هنگام خرید یک لباس ورزشی محصولات دیگر مانند کفش و جوراب مناسب آن پیشنهاد میگردد.

o عضویت آسان کاربران در سایت

o مشاهده و انتخاب محصولات جهت افزودن به سبد خرید و یا حذف آنها

o انتخاب روش های پرداخت گوناگون شامل کارت به کارت، پرداخت آنلاین و پرداخت در محل این امکان بستگی به محصول شما دارد

o انتخاب روش های گوناگون ارسال شامل، پست، تحویل در محل و پیک

o مشاهده و پیگیری خرید های انجام شده در سایت

o استفاده از کوپن های تخفیف ارائه شده توسط سایت هنگام خرید

o افزودن محصولات به لیست علاقه مندی های خود جهت خرید آن در مراجعات بعدی به سایت

o ارسال دیدگاه وامتیاز دهی به هر محصول (نظرات افرادی که محصول را خریداری کرده اند مشخص خواهد بود)

o جستجو در محصولات براساس نام و دسته بندی های تعریف شده

o عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت
امکانات فروشگاهی و پنل مدیریت

o قابلیت مدیریت روش های حمل و نقل محصولات

o قابلیت تعیین مالیات برای محصولات شامل مقدار ثابت یا ارزش افزوده

o امکان گزارش گیری بر اساس متد و روش های مختلف : گزارش گیری نوع محصول ، دسته بندی ، بازه زمانی ، فروش ، تخفیف ها ، و..

o مدیریت موجودی کالا ها و غیرفعال کردن خرید برای کالاهای تمام شده

o اخطار و ارسال ایمیل و به مدیر سایت در صورت پایان یافتن موجودی هر کالا

o نمایش گزارش ها به صورت نمودار های گرافیکی

o مشاهده آخرین سفارشات ثبت شده در بخش مدیریت با امکان تغییر در وضعیت سفارش ها

o قابلیت ثبت یادداشت برای مشتری

o قابلیت مدیریت و تعریف کوپن های تخفیف مانند درصد تخفیف، میزان تخفیف، ارسال رایگان در شرایطی مانند حداقل میزان خرید مشتری، بازه های زمانی مشخص و مناسبت ها، دسته بندی خاصی از محصولات و یا کدهای عمومی همراه با ایجاد محدودیت استفاده ، تعداد ، کاربران ، تاریخ و…

o سیستم مدیریت درگاه های پرداخت بانکی

o مشاهده آخرین سفارشات ثبت شده در بخش مدیریت با امکان تغییر در وضعیت سفارش ها

o قابلیت ثبت یادداشت برای مشتری

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

قیمت طراحی سایت فروشگاهی، با توجه به این که فروشگاه اینترنتی بر روی CMS وردپرس فروشگاهی یا همان ووکامرس پیاده سازی شود، با حالتی که سایت، به صورت اختصاصی با زبان PHP طراحی شده باشد و گرافیک دلخواه مشتری زده شود متفاوت است. به طور طبیعی درحالت اختصاصی که گرافیک و امکانات فنی فروشگاه سفارشی زده می شود، زمان و هزینه پروژه بالاتر است. با این وجود دات وب شرکت طراحی سایت منصفی می باشد و قیمت های مناسبی را برای شما در نظر می گیرد و هدفی بیشتر از جلب رضایت شما ندارد البته این را هم باید بگوییم که ما در شرکت طراحی سایت دات وب هرگز کیفیت را فدای هزینه و زمان و جذب مشتری با شیوه های بازاریابی نمیکنیم و تمام مسائل را از ابتدای قرارداد به کارفرما میگوییم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه راه اندازی وب سایت فروشگاهی با شماره درج شده در صفحه تماس با ما سایت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ما بهره مند شوید .

DOTWEB
ما در تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی دات وب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه طراحی سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: